Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Film :

Horror Siedlisko w odsłonie reżyserskiej

horror, kino niezależne, kino offowe, thriller, mroczne kino, groza, strach, dramat, psychologiczny

Ostatnio dwa niezależne studia filmowe Dark Off oraz Lethargusfilm, zafundowało małą niespodziankę fanom mrocznego i alternatywnego kina, wydając wersję reżyserską awangardowego filmu grozy "Siedlisko". Nowa odsłona filmu zwiera krótszą linię fabularną oraz tak jak pierwotnie było zakładane muzykę w soundtracku formacji Deep-pression i jej lidera Rh-. 

Przpomnijmy, regularna wersja filmu ukazała się ponad rok temu, 9-go maja, czyli wiosną, podobnie jest i teraz z tą różnicą, że reżyser Lethargus ponownie wcielił się w rolę poroducenta publikując obraz własnym nakładem pod szyldem Lethargusfilm. 

Film jest metafizyczną przypowieścią o nadchodzącej apokalipsie, widzianej z perspektywy przypadkowej tajemniczej kobiety, której towarzyszy przerażający i równie tajemniczy duch. Reżyser znany w podziemiu w niektórych kręgach bardziej jako twórca klipów muzycznych oraz z poprzedniej produkcji horroru "Insomnia", przy okazji najnowszej produkcji i jej odnowionej wersji ponownie zaporosił do współpracy ambientową grupę Deep-pression, by ich muzyka znalazła się w soundtracku. W obrazie zagościły również solowe utwory lidera zespołu Rh-. 

W ubiegłym roku, jesienią film Siedlisko zagościł premierowo na trzech pokazach w Jaworznie Śląskim w klubie Alternatywna Kultura, CK Kino Pałacowe Poznań oraz na Krakowskim festiwalu grozy i strachu "KFASON", podobnie zapowiada się w tym roku na jesień, obecnie trwają negocjacje z jednym z domów kultury. Film od końcówki lutego jest dostępny w sieci na serwisach YouTube i Kinoamatorskie.pl 

https://www.youtube.com/watch?v=3HybTXXAuZI 

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły