Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Muzyka :

Lobotomic Genocide - death metalowy debiut SchizoDeath

DeathMetal, Death, Black, Deicide, Obituary, Grave

Kilka dni temu, na profilu youtube, opublikowany został teledysk od Death Metalowego zespołu SchizoDeath (Wałbrzych), który debiutuje drugą demówką, będącą przedsmakiem przed pełnym wydawnictwem grupy, która właśnie przygotowuje się do nagrywania swojego pierwszego pełnego wydawnictwa. 

Zespół do tej pory wydał dwie demówki, do ostatniego mini wydawnictwa powstał teledysk, który oficjalnie promuje krążek "Lomotomic Genocide" - tytułowy singiel, do którego zostało nakręcone video. 

Zepół prezentuje nieco dziś zapomnianą formułę technicznego Death Metalu w bardzo klasycznej odsłonie z wieloma naleciałościami Trashu. Grupa w swoich lirykach porusza bardzo nietuzinkowe kwestie związane z medycyną i psychiatrią kliniczną z ubiegłego wieku, a w zasadzie prapoczątków tej dziedziny medycznej, która wtedy raczkowała pozostawiając po sobie wiele ofiar. O tym też jest po części teledysk, ale od początku materiał został zarejestrowany jeszcze w 2021 roku w składzie Oblivion - bas & vocal, Rura i Nemeless - gitary, oraz Cosmos666 - perksuja, który niedawno opuścił szeregi bandu. 

Materiał został wydany własny nakładem, który można w pełni odsłuchać na bandcampie formacji. Dodatkowo w podziemiu odbił się nie małym echem, w szczególności sprawdzając się na koncertach. Krążek został bardzo dobrze przyjęty i w odpowiedzi na odzew ze strony podziemia, zespół postanowił iść za ciosem wydając swój pierwszy teledsyk.

Padło na niezależne studio filmowe Lethargusfilm, które specjalizuje się w ciekawych krótkich post-apokaliptycznych formach, dodatkowo reżyser klipu (Lethargus) zaproponował zespołowi swoją odmienną interpretacje utworu, która w klipie została opowiedziana jako wizja popadającego w szaleństwo medyka. Co ciekawe twórca filmowy w kadrach wykorzystał pracę malarskie krakowskiego artysty Łukasza Gwiżdża, który robił min. okładki dla Mord'A'Stigmata. 

Aktualnie zespół komponuje nowe utwory, by wejść do studia i nagrać swojego pierwszego pełniaka. SchiozDeath to propozycja dla fanów starej szkoły Death Metalu, dlatego tym bardziej warto przyjżeć się nieco bliżej ich twórczości.

Oficjalny singiel dostępny na profilu youtube.

https://www.youtube.com/watch?v=OW-F8zBpK_w&ab_channel=SchizoDeath 

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły