Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Gry :

Najpopularniejsze portfele elektroniczne w Polsce

Automaty, Gry

Portfel elektroniczny, zwane też e-wallet, służy ludziom do przechowywania wyłącznie w formie bezgotówkowej. Portfelami elektronicznymi można się posługiwać tylko online. Obecne e-portfele są lepszym rozwiązaniem dla graczy gier hazardowych niż konta bankowe. 

Grając w automaty online, gracze chcą jak najszybciej wpłacić i wypłacić pieniądze, przy jak najniższej prowizji. Najlepszym rozwiązaniem dla nich są właśnie portfele elektroniczne.

Współczesne e-portfele można połączyć z różnymi aplikacjami bankowymi lub dodać do nich karty płatnicze. Aplikacje dla e-portfeli można pobrać w App Store lub Google Play. Dzięki e-portfelom użytkownik może zarządzać swoimi finansami ze smartfonu. W zależności od wybranego portfela możemy liczyć na wiele dodatkowych atrybutów: zniżki na wybranych stronach internetowych, możliwość otrzymania kredytu i wiele innych bonusów.

Cechą odróżniającą portfele elektroniczne od zwykłych przelewów bankowych jest krótszy czas oczekiwania na transakcje. W portfelach przelew trwa kilka sekund, podczas gdy przelewy bankowe muszą czekać na sesje bankowe. Na e-portfele można również kupić kryptowaluty. Możliwości jest naprawdę wiele, a Polacy coraz chętniej sięgają po dany środek płatności. Zobaczmy zatem jakie są najpopularniejsze portfele elektroniczne w Polsce.

ecoPayz

To jeden z najbardziej rozpoznawalnych portfeli na polskim rynku. Marka ecoPayz ma za sobą ogromne doświadczenie. Jest to szybki i bezpieczny portfel, który posiada szyfrowany system bezpieczeństwa.

Wypłata gotówki z ecoPayz wiąże się z pobraniem 2% prowizji, a przysługach gotówkowych prowizja wzrasta do 4%. W ecoPayz użytkownik może się ubiegać o jeden z czterech statusów: Silver, Gold, Platinum i VIP. Każdy program posiada pewne oryginalne korzyści. Wydanie i aktywacja karty ecoPayz jest w pełni darmowa, wpłaty na konto są wykonywane błyskawicznie. Przewalutowanie ecoPayz to 2,99%. Firma jest w pełni licencjonowana.

Trustly

Kolejny popularny portfel Polaków to Trustly, który budzi zaufanie nawet największych sceptyków. Jest on łatwy w obsłudze i działa w 29 krajach. Firma Trustly pochodzi ze Szwecji, powstawał ona w 2008 roku i dzisiaj jest jedną z najbardziej szanowanych firm na rynku.

Trustly jest licencjonowany przez Szwedzką Komisję Nadzoru Finansowego, dlatego możemy uważać go za bezpieczne rozwiązanie. Dodatkowo firma ciągle rozwija możliwości swojego portfela i stosuje wszystkie dostępne możliwości szyfrowania, aby przelewy były bezpieczne i szybkie.

Portfel elektroniczny Trustly jest pewnego rodu pośrednikiem między bankiem i naszymi płatnościami, bo można go podpiąć pod swoje konto bankowe i płacić nim łatwo, szybko i tanio.

PayPal

PayPal to portfel znany na całym świecie, który jest dostępny dla każdego: osób prywatnych, firm, klientów biznesowych oraz partnerów. PayPal to w pełni legalny system płacenia i robienia przelewów, z którego korzysta około 200 milionów użytkowników na świecie.

System PayPal wykorzystywany jest do płatności międzypaństwowych przez wiele firm. Dany e-wallet można podpiąć pod swój bank i płacić nim online za pomocą hasła i maila do swojego konta. Miliony serwisów online na całym świecie oferują możliwość płacenia PayPal bez pobierania prowizji za to. Konto PayPal można założyć w kilka sekund, podają podstawowe dane i podpinając do niego swoją kartę debetową lub kredytową. Można również pobrać aplikację mobilną PayPal. Płatności kartą PayPal w sklepach internetowych nie pobierają prowizji.

Neteller

Neteller to również legalny i bezpieczny portfel, który wykorzystuje technologię szyfrowania transakcji płatniczych. Zaletą Neteller jest dokonywanie błyskawicznych przelewów na konta bankowe.

Na koncie Neteller użytkownik może przechowywać środki pieniężne w różnych walutach. Podstawowymi funkcjami Neteller są płatności online, karty Net+, przelewy online, system nagród i aplikacji oraz kryptowaluty. Właśnie w Neteller można sprzedawać i kupować Bitcoiny czy Litecoiny. Przelewy Neteller są bezpłatne, ale przy współpracy z Neosurf, Trustly czy Skrill zostanie pobrana prowizja 2,5%. Są też dodatkowe opłaty za przelewy bankowe i wypłaty pieniędzy z karty. Prowizja na wypłaty stanowi 1,75%. W Neteller jest też możliwość założenia konta VIP.

Revolut

To kolejny portfel elektroniczny z dostępem do kryptowalut. Po założeniu konta na Revolut użytkownik może płacić nie tylko kartą, ale też telefonem oraz otrzymywać smsy potwierdzenia każdej płatności.

Revolut operuje prawie w każdym miejscu na ziemi, ma on wbudowany system budżetowania, czyli można ustawić limity wydatków na wybrane kategorie oraz zobaczyć, gdzie trafiają twoje pieniądze z konta. Z usług Revolut korzysta ponad 4 miliony użytkowników na całym świecie. E-portfel posiada wymiany aż 29 walut po kursach międzybankowych. Jeśli wymieniasz więcej niż 20,000 złotych, prowizja będzie wynosić jedynie 0,5%.

MuchBetter

To stosunkowa nowa firma, która zaczęła nabierać popularność w 2018/2019 roku. Jest to licencjonowany i legalny sposób płatniczy, który był wielokrotnie nagradzany przez EGR czy Card & Payments Awards. MuchBetter jest dostępne w aplikacji mobilnej, które można pobrać w sklepach Google i App Store na iPhone i Android. Aplikacja działa też na tabletach. Przelewy MuchBetter są wykonywane w czasie rzeczywistym. Maksymalny czas oczekiwania to 1 godzina. Są dostępne też przelewy w krypto walucie.

Podsumowując, należy powiedzieć, że portfele elektroniczne to świetna alternatywa kontom bankowym, bo wykonuje szybkie przelewy, nawet za granicą. Kolejną zaletą e-wallet są niskie prowizje, łatwość w obsłudze, dostępność w aplikacji mobilnej, możliwość płacenia kartą w sklepach internetowych, u bukmachera i kasynach online. Jeśli dorobimy karty debetowe do e-portfeli, to możemy nimi również wypłacać środki z dowolnego bankomatu.

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły