Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Recenzje :

Obliveon - Cybervoid

Obliveon to trochę zapomniana formacja z Kanady, która jeszcze dekadę temu była jednym z czołowych reprezentantów technicznego thrash metalu. Często napotykałem się na tę nazwę czytając jakieś recenzje czy artykuły, ale nigdy nie miałem okazji posłuchać wypocić tego kwintetu. Bardzo niedawno w moje łapki wpadła trzecia płyta tej formacji zatytułowana "Cybervoid", która jednocześnie była moim pierwszym kontaktem z Obliveon. Z przykrością jednak muszę stwierdzić, że nie tego cię spodziewałem.
Kanadyjczycy oferują thrash w średnim tempie, oparty na sporym groovie. Brzmi to dość nowoczęśnie, gdyż odnajdziemy tu wpływy takich formacji jak Annihilator, Meshuggah, czy Voivod o czym świadczy nieco futurystyczny charakter tego wydawnictwa.

Rozczarowanie moje spowodowane jest jednak kilkoma rzeczami. Pzrede wszystki jak na "techniczny" thrash to jest to mało techniczne, a przy Meshuggah Obliveon brzmi jak garażowa kapela. Kolejnym powodem jest fakt, z ewszystkie utwory utrzymane sa niemal w identycznym tempie, pozbawiowym zwrotów akcji. Utwory są do siebie dosć podobne i niestety wszystkie sa pozbawione dramaturgii, pomimo, ż epoziom wykonawczy jest dobry.

"Cybervoid" na pewno nie zachęca do tego, aby wgłębić się w twórczość Obliveon. Wszystkie wspomniane wcześniej formacje prezentują o wiele wyższy poziom innowacji muzycznej jak i większe zdolości kompozytorskie. Tutaj mammy do czynienia z poprawnością, która w żaden sposób nie intryguje.

Tracklista:

01. Cybervoid
02. Downward
03. Perihelion
04. Android Succubus
05. Sequels
06. Subgod
07. Sombre Phase
08. Biomécanique
09. Call Of Cilence
10. Deus Ex Machina
11. Drift Of The Spheres

Wydawca: Hypnotic Records (1996)
Komentarze
oki : a mnie się ta płytka podoba mimo, że nie jest to granie wizjonerskie czy n...
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły