Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Recenzje :

Obscenity - Intense

death metal, Obscenity, Intense

Death metalowa maszyna Obscenity w 1999 roku świętowała swoje dziesięciolecie, co uwiecznili materiałem wspominkowym z nagraniami z demówek. Nie trzeba jednak było długo czekać, aby ukazał się nowy materiał i już w roku następnym pojawiła się znakomita płyta „Intense”. Piąta w dorobku zespołu z Oldenburga.

Przede wszystkim „Intense” uderza potęgą brzmienia. Jest bardzo brutalne i głębokie. Zarówno gitary, jak i wokal łamią kości samym dźwiękiem, ale też są selektywne. Niezlewające się w bezładną kupę hałasu, a wręcz odwrotnie, bombardujące bębenki słuchowe z chirurgiczną precyzją i wysokiej klasy umiejętnościami. To samo dotyczy spadających ścianami deszczu bębnów, które terroryzują nawałnicą uderzeń, ale i popisują się wyrafinowanymi seriami wykwintnych przejść. Obscenity jest jak wóz pancerny w pokazie łyżwiarstwa figurowego. Ma niesamowitą siłę i potężną masę, a, nie zważając na to, wykręca kolejne aksle i piruety, wprawiając w zachwyt wybredną i znającą się na rzeczy publiczność. Jego bezkompromisowość idzie więc w parze z płynnością i melodyką, a, pojawiające się co i rusz, solowe smaczki nie powinny już nikogo zadziwiać.

Również wokalizy z powodzeniem przebijają się do świadomości słuchacza. Najbardziej, nieco świńskie z formy i wyrazu, „Bleed For Me” i „Suck My Vomit”, ale ja proponuję zwrócić uwagę na drugi „Pride Of Creation”. Jest to najbardziej melodyjny i płynnie spajający wokal z gitarami, numer. W dodatku ze świetnym refrenem: „As the big bang broke the silence…”

Teksty traktują o degeneracji moralnej człowieka, degradacji środowiska, wyobcowaniu, społecznym wykluczeniu. Z rycząco growlujących kaskad wypływają przemyślane treści, które, przy odrobinie samozaparcia, można z powodzeniem rozumieć, śledząc zawarte we wkładce teksty. Tak czy inaczej płyta kopie dupsko i jest to kawał świetnej roboty.

Tracklista:

1. Bleed For Me
2. Pride Of Creation
3. Golden Cage
4. Suck My Vomit
5. Ripping Your Torso
6. Final Breath
7. Phenomenon Time
8. Mental Emptiness
9. Return Of The Crows

Wydawca: Morbid Records (2000)

Ocena szkolna: 5

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły