Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Recenzje :

Obscurum - In Twilight To The Storms

In Twilight To The Storms, Obscurum, Winds Of A Holocaust, black metal, raw blac kmetal

"In Twilight To The Storms" to trzecia odsłona twórczości Obscurum. Demo wyszło w styczniu 2008, a jeszcze w tym samym roku zostało wydane ponownie wraz z debiutanckim "Winds Of A Holocaust". Tą właśnie wersję opisuję.

Obscurum to black metalowy pomiot ze Stanów Zjednoczonych. Ich muzyka jest surowa, brudna i obrzydliwa. Choć demo jest nagrane głośno i słyszalnie, to jednak jego jakość pozostawia trochę do życzenia. Gitary dudnią i zatracają swoją melodię. Klimat jest wściekły, spod znaku raw, ale można się przebić przez ścianę hałasu i nawet wgłębić w płynące black metalowe pasaże. Raz jest lepiej, w innych miejscach zawiewa prymitywizmem. Pierwsza pozycja to nudne intro, dalej następują cztery kawałki. Czasem łupanina ustępuje łagodniejszemu graniu bez przesteru, czasem następuje zwolnienie. Tak dla urozmaicenia i kontrastu.

Jest to takie do posłuchania, choć gdyby było lepiej nagrane, można by mieć z tego większą pociechę. Oczywiście tylko dla ekstremistów, bo jest to produkcja nie tylko obleśna, ale i garażowa.

Tracklista:

1. Beholding the Lost Realms of Eternity
2. The Last Pagan Battle
3. The Baphomet of a Holocaust
4. Lady of Fire
5. In Twilight to the Storms

Wydawca: Obscurum (2008)

Ocena szkolna: 3

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły