Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Film :

Postapo w Krakowskiej Spółdzielni Ogniwo

film, kino, off, postapo, postapokalipsa, horror, SF, fantastyka, obcy, thriller, ogniwo, kultura, wydarzenie, festiwal

Całkiem ciekawe wydarzenie będzie miało miejsce w Krakowskiej Spółdzielni Ogniwo, a mianowicie 16 października o godz. 18.00 odbędzie się prelekcja na temat Post-apo, w kontekście niezależnej produkcji filmowej w tym klimacie, a mowa o Pustostanie, który miał premierę w bieżącym roku.

Produkcja pomimo półrocznej obecności na rynku zdążyła zagościć m.in. na dwóch festiwalach „Kocham Dziwne Kino” w podłódzkich Pabianicach oraz na „Old Town Festiwal” (Stargard Szczeciński).

Organizatorem pogadanki jest Spółdzielnia Ogniwo, a całe wydarzenie poprowadzą sami twórcy filmu, Lethargus niezależny reżyser znany bardziej w podziemiu z  wideoklipów dla Black/abmientowej formacji Deep-pression, a także Łukasz Gwiżdż Karkowski malarz i grafik, autor okładek płyt m.in. dla takich bandów jak Mord’A’Stigmata, obok dwóch wymienionych panów pojawi się również aktor Tobiasz Kruk również pochodzący z Krakowa, znany z wielu offowych produkcji oraz paru drugoplanowych ról dla platformy Netflix (Rojst), a który odegrał główną rolę w Pustostanie. 

Sama produkcja jak na standardy kanonu jest dość nietypowa, bo udało się w niej połączyć dwie odmienne dziedziny sztuki, czyli kino i malarstwo, całość produkcji uzupełnia wręcz teatralne aktorstwo oraz bardzo sugestywny soundtrack formacji Deep-pression i jej lidera Rh-, cały mechanizm łączenia odmiennych procesów twórczych będzie tematem przewodnim prelekcji: „Postapo jako naczynie połączone sztuki.

Nie tylko fani Post-apo znajdą tu coś dla siebie, ale przede wszystkim miłośnicy kina i ambitniejszych treści w nich zawartych, bo Pustostan w swej fantastycznej formule jest kinem zaangażowanym, poruszającym temat wykluczenia społecznego.

Dla przypomnienia cały event odbędzie się 16.10.21  w Krakowskiej Spółdzielni Ogniwo przy ul. Smolki 11A. Całość w dużej mierze będzie spięta w wideo prezentacje z komentarzem twórców, uzupełniona małym wernisażem  prac malarskich goszczących w filmie, na koniec spotkania mała wisienka na torcie w postaci etiudy, zapowiadającej całą produkcję. 

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły