Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Recenzje :

The Advent Equation - Remnants Of Oblivion

The Advent Equation, Limitless Life Reflections, Remnants Of Equation, Concreto Records, Prog Metal Rock Promotion

The Advent Equation to meksykański zespół, który zebrał się, alby po ośmiu latach wydać następcę swojego debiutanckiego albumu „Limitless Life Reflections”. Płyta „Remnants Of Equation” ukazała się w grudniu w Meksyku, za sprawą tamtejszej Concreto Records, a już w 2021 roku wydał ją także Prog Metal Rock Promotion, co z pewnością przyczyni się do popularyzacji zespołu w naszym kraju i okolicach.

Jak nie trudno się domyślić, biorąc pod uwagę wydawcę, The Advent Equation jest zespołem progresywnym, co oznacza, że gra muzykę mocno instrumentalną, bogato nasączoną gitarowo-klawiszowym graniem. O jej przestrzenności świadczy już kosmiczna okładka, która naprowadza na to, że dźwięki będą się unosić i wirować zawieszone w wielkiej próżni, nie zdradza jednak, że będą docierać do tak bardzo różnych biegunów magnetycznych. Muzyka, która zazwyczaj obraca się w średnich wariacjach i natężeniach, potrafi bowiem wymknąć się w zupełnie niespodziewane turbulencje, opatrzone nawet przeponowym growlem, jak i zanurzyć w miałkiej oazie rzewności z płaczliwie delikatnym śpiewem. „Facing The Absolute” zaczyna się za to motywem elektronicznym, ale akurat ten wątek się nie rozkręca i należy go uznać za wyjątkowy. Nie zmienia to faktu, że „Remnants Of Oblivion” to płyta pełna zmienności, a nawet skrajności, co, nakierowanych zbyt łagodnie lub zbyt brutalnie słuchaczy, może na zmianę razić i zadowalać. Żeby odpowiednio ją odkryć należy więc otworzyć umysł i pozbyć się uprzedzeń.

A wtedy to już hulaj dusza. The Advent Equation zabierze w podróż poprzez klawiszowe mgławice i gitarowe konstelacje, dając szerokie spektrum atmosferycznej gęstości i horyzontów wokalnych. W sam raz dla kosmicznych odkrywców.

Tracklista:

1. Ignition
2. Patterns of Spiraling Reality
3. Remnants of Oblivion
4. An Eternal Moment
5. Facing The Absolute
6. Balance Through Extincion
7. The Creations Part I: Hypnos
8. The Creations Part II: Thanatos

Wydawca: Concreto Records (2020)

Ocena szkolna: 4

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły