Zmierzch Bogów
Wracać wciąż do domu Le Guin
Muzyka :

Black Sabbath obchodzi 50 rocznicę wydania albumu "Paraniod"

black sabbath, paranoid, metal, klasyka, classic, album, historia

Kolekcjonerska Wersja Deluxe Z 5 Płytami Winylowymi wydana zostanie 9 października 2020. Box set zawierać będzie :wersję oryginalną albumu studyjnego, album studyjny z quad mixem oraz niepublikowane wcześniej dwa koncerty z 1970 r. Wydanie dostępne będzie również jako 4 płytowy set CD i w streamingu.

Po sukcesie pierwszego albumu grupy z początku 1970 roku, Ozzy Osbourne, Tony Iommi, Geezer Butler i Bill Ward powrócili jesienią tego samego roku z płytą Paranoid. Była to pierwsza płyta zespołu, która znalazła się w topie list w Wielkiej Brytanii sprzedając się w ponad 4 milionach kopii w samych tylko Stanach Zjednoczonych! Utwory takiej jak War Pigs, Planet Caravan, Iron Man no i oczywiście Paranoid do dziś inspirują nowe generacje muzyków na całym świecie. Sam album ma status legendy i sprzedał się w milionach egzemplarzy.

Paranoid: Super Deluxe Edition zawierać będzie wersję oryginalną albumu, wersję albumu z quad mixem z 1974 roku przygotowanym do stereo oraz dwa koncerty z 1970 r. z Montreux i Brukseli, które nigdy do tej pory nie zostały wydane. 5 płytowe wydawnictwo ukaże się w twardej oprawie z dużą książeczką zwierającą wywiady ze wszystkimi czterema członkami zespołu, archiwalne zdjęcia i materiały pamiątkowe, plakat oraz replikę książki z trasy z czasów Paranoid.

Paranoid: Super Deluxe Edition pierwsza z płyt winylowych to oryginalny album, druga to album ze specjalnym miksem quadrofonicznym. Ta wersja została wydana na winylu i 8 ścieżkowej taśmie w 1974 roku, ale została wyprzedana wiele lat temu i obecnie została ona przetworzona do wersji stereo i na potrzeby płyty winylowej.

Kolekcję wieńczą trzy płyty, które zawierają pierwszy raz wydane dwa koncerty zarejestrowane w 1970 roku. Pierwszy z nich odbył się 31 sierpnia w Montreux w Szwajcarii, tuż przed ukazaniem się Paranoid. Posłuchać można zespołu, który stał się już wtedy zgraną grupą.

Muzycy prezentują na żywo po raz pierwszy takie utwory jak Hand Of Doom i Iron Man wplatając w set N.I.B oraz Behind The Wall Of Sleep ze swojego albumu debiutanckiego.

Drugi koncert został zarejestrowany kilka miesięcy później w Brukseli, w trakcie występu w belgijskiej telewizji. Na nieoficjalną wersję tego klasycznego występu można było natrafić, ale nigdy nie brzmiało to tak dobrze.

Tracklista:

LP 1: Album oryginalny

Strona A

“War Pigs / Luke’s Wall”

“Paranoid”

“Planet Caravan”

“Iron Man”

Strona B

“Electric Funeral”

“Hand Of Doom”

“Rat Salad”

“Jack The Stripper / Fairies Wear Boots”

LP 2: Quadradisc Mix in Stereo (WS4 1887) 1974

Strona C

“War Pigs / Luke’s Wall”

“Paranoid”

“Planet Caravan”

“Iron Man”

Strona D

“Electric Funeral”

“Hand Of Doom”

“Rat Salad”

“Jack The Stripper / Fairies Wear Boots”

LP 3: Live in Montreux 1970 (Part One)

Strona E

“Intro”

“Paranoid”

“N.I.B.”

“Behind The Wall Of Sleep”

Strona F

“Iron Man”

“War Pigs”

LP 4: Live in Montreux 1970 (Part Two)/Live in Brussels 1970 (Część pierwsza)

Strona G

“Fairies Wear Boots”

“Hand Of Doom”

Strona H

“Paranoid”

“Hand Of Doom”

“Rat Salad”

“Iron Man”

LP 5: Live in Brussels 1970 (Część druga)

Strona J

“Black Sabbath”

“N.I.B.”

Strona K

“Behind The Wall Of Sleep”

“War Pigs”

“Fairies Wear Boots”

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły