Wracać wciąż do domu Le Guin
Zmierzch Bogów
Muzyka :

Conception: The Noise Records era. Reedycje pierwszych albumów

conception; progressive; progressive metal; metal; noise records; bmg; classic

BMG kontynuuje reedycję klasycznych albumów wytwórni The Noise Records i wydaje reedycje płyt Conception. Ten norweski zespół to klasyka progresywnego metalu, którego muzyka z pierwszego etapu działalności pokazuje rozwój tego gatunku i jak wielki wkład w niego, jak i także w power metal oraz metal symfoniczny.

Conception to zespół, który był kamieniem milowym w rozwoju metalu progresywnego, a także mający swój wkład w power metal czy metal symfoniczny. To obowiązkowa pozycja dla fanów tych gatunków. Połączenie wyjątkowych umiejętności technicznych muzyków z szeroką gamy ekspresji wokalnych, miksowanie różnorodności stylistycznych, tworzenie pięknych melodii, ciężkich riffów oraz mocnego uderzenia perkusji było receptą na sukces muzyków pochodzących z przemysłowego miasta Raufoss w Norwegii.

Pomimo że początkowo mieli być zespołem thrash metalowym, już w trakcie nagrywania materiału na pierwszy album okazało się że pójdą w zupełnie inna stronę. Nie szablonowe granie było początkowo przeszkodą dla jego lidera Tore Østby'ego w poszukiwaniu wytwórni. Głęboka wiara w swoje umiejętności i wyjątkowość muzyki którą nagrywają skłoniła jego i wokalistę oraz współtwórcę większości muzyki Roya Khana oraz pozostałych muzyków do założenia własnej wytwórni i wydania pierwszego albumu własnym sumptem.

Jednak po wysłaniu demo z nagraniami na drugą płytę do Noise Records i estyma świetnego wykonawcy koncertowego wystrzeliła Conception w stronę gwiazdy międzynarodowej.

Każdy z albumów to historia rozwoju i ewolucji muzyki Conception i ciekawy wgląd w jak spójny sposób utalentowani muzycy mogli połączyć ze sobą tak odległe gatunki jak metal, rock progresywny, pop, elementy symfoniczne, a nawet flamenco. Dziś BMG przypomina spuściznę tego ważnego dla muzyki zespołu i wyda pierwszy raz jego albumy na winylach. Nowe wydania będą miały odświeżony mastering a także dodatkowe utwory, które nigdy nie były publikowane oraz wykonania na żywo z czasów promocji tych albumów. 

Komentarz
Średnia ocena: 0
Oceny: 0
starstarstarstarstar

Podobne artykuły